Eğitim Gruplarımız

2+ Yaş Grubu Özellikleri


2 – 3 yaş çocukları için oluşturulmuş sınıflarda, hayal gücüne dayanan yaratıcı aktiviteler ve oyunlarla dolu dengeli şekilde hazırlanan bir program uygulanır.

Çocuklar burada güven verici bir ortam ve ilgi dolu bir atmosfer içerisindedirler. Ayrıca çocukların kendi duygularını anlamalarına, aynı zamanda empati ve ilgi yoluyla diğer çocuklarla ilişkilerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Günlük rutinlerde işbirliği yaparak oynanan oyunlar yoluyla çocuklar için birçok kişisel gelişim becerisi sunuyoruz. Dil gelişimini teşvik etmek ve Özbakım becerilerini kazandırmak için çocuklara farklı aktiviteler yaptırıyoruz.

3+ Yaş Grubu Özellikleri


3 – 4 yaş çocuklarının dünyasına hoş geldiniz. Öğrenme kapasitesinin çok yüksek olduğu bu dönemde özellikle dil gelişimi ve sosyal gelişimi ön planda tutarak hazırlanan bir program uygulanır.

Bu yaş grubundaki çocuklar hızlı bir şekilde gelişir ve öğrenirler. Keşfettikleri yeni dünya onları heyecanlandırır. Çocuklar dokunmak, tatmak, koklamak, duymak ve eşyaları kendileri test etmek isterler.

4+ Yaş Grubu Özellikleri


Yaratıcılığı geliştirmeye yönelik, bilim ve sanat temelli, evrensel değerleri dikkate alan, özgüveni yüksek, çevreye karşı duyarlı, sorumluluk sahibi bireyleri yetiştirmeyi hedefleyen bir program uyguluyoruz. Bu yaş grubunun en önemli özelliği meraktır. 4-5 yaşına gelen çocuklarda kişisel oyunlardaki ilgi, grup oyununa çevrilir. Artık arkadaşsız bir oyunun hiçbir önemi yoktur.

5+ Yaş Grubu Özellikleri


Çocuğun altın çağı olan bu dönemde, iletişim, paylaşma, iş birliği ve benlik algısını geliştiren eğitim programı uygulanır. Akademik alt yapının oluşturulduğu bu dönem, çocuğun ilköğretime uyumunu kolaylaştıracak, ön becerileri kazandırmaya yönelik çalışmaları içerir.

5+ yaş gruplarında yaptığımız çalışmalar; serbest çizgi çalışmaları (üç boyutlu çalışmalar) ve düzenli çizgi çalışmalarından (iki boyutlu çalışmalar) oluşmaktadır. Çalışmalarımız önce oyun, müzik, drama, görsel okuma etkinlikleri ve oyuncaklar ile verilmektedir.

Yaz Okulu


Ataköy Anaokulu’nun yaz okulunda etkin ve eğlenceli bir öğrenme ortamı yaratılıyor.  Yaz okulumuzda yüzme ve jimnastik spor aktiviteleri olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra her hafta seçilen bir konu başlığı etrafında eğlenceli atölye çalışmaları planlanmıştır. Seramik, orff, drama ve mutfak çalışmaları ise anaokulumuzun yaz okulu programında yer alan ve çocukların kişisel gelişimini destekleyen diğer etkinliklerdir.