Hakkımızda

Özel Ataköy Anaokulu


2011 yılında, okul öncesi eğitim alanında yüksek kalite ve standartta bir anaokulu hizmeti verebilmek için yola çıktık. Atatürk ilke ve devrimlerinden ödün vermeden, kendini özgürce ifade edebilen, araştırmacı, sorgulayabilen, çağdaş, laik düşüncelere sahip, sevgi dolu, mutlu çocuklar yetiştirebilmemiz için öğrenci- veli- okul üçgeni içinde KOCAMAN BİR AİLE olmayı hedefledik. Ve bu hedefle ilerlemekteyiz.

Okulumuzun Fiziki Yapısı


Okulumuz Yenibosna ’nın merkezinde, 300 m2’lik geniş bir alan içeresinde yer alan 6 katlı müstakil bir binadır.

Tüm sınıflarımız, 35 metrekare büyüklükte büyük, ferah, temiz, güvenli ve sağlıklı, çocukların yaratıcılığını destekleyici, yeni fikirler oluşturup geliştirebilecekleri şekilde titizlikle seçilen materyaller ve mobilyalarla donatılmıştır.


Okulumuzun tüm koridor ve merdivenleri geniş, ferahtır. Ayrıca bir yemekhanemiz, oyun odamız, etkinlik sınıfımız, hayal odamız, çok amaçlı salonumuz ve dinlenme odamız öğrencilerimiz için çeşitli amaçlarda kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.


Bahçemizde öğrencilerimizin ekip biçme işlemi ve gözlem yapabilecekleri botanik köşesi bulunmaktadır. Ayrıca bulunan farklı oyun etapları ile çocuklarımızın büyük kas gelişimlerini destekleyici her türlü aktiviteyi güven içinde ve özgürce yapabilecekleri alanları vardır.

  1. Atatürk ilke ve inkılâplarına sahip çıkmak
  2. Öğrenmeyi öğrenmek
  3. Yaşam boyu öğrenme modelini benimsemek
  4. Bireysel farklılıkları desteklemek
  5. Teknolojik gelişmeleri izlemek
  6. Yeniliklere ve gelişmelere açık olmak
  7. Yaratıcılığı ve araştırmacılığı geliştirmek
  8. Toplumun değerlerine sahip çıkmak

Okul öncesi eğitimin esas olduğu Ataköy Anaokulu ‘n da vizyonumuz, bilim ve teknolojiden sanat ve spora kadar uzanan geniş bir yelpazede, çağdaş bir sistemle ve yaratıcı faaliyetlerle topluma hizmet vermek, saygın ve lider bir anaokulu olmaktır.

M.E.B. Okul Öncesi Eğitim Programı doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı öğrencilerin bireysel farklılıklarını da göz önünde bulundurarak hem bireysel hem takım çalışması içinde akademik ve sosyal yönden araştıran, sorgulayan, oynarken kalıcı bir şekilde eğlenerek öğrenen, kendi kendine yeten, ahlaki ve etik değerlere sahip, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmektir. 

Buyurun bir kahvemizi için

Okulumuz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için okulumuzu gezmek ister misiniz?