Selda Baş

Okul Koordinatörü

1988’de İzmit’te doğmuştur. Lise öğrenimini Siyavuşpaşa Kız Meslek ve Teknik Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünde tamamlamıştır. Üniversite öğreniminde İstanbul Aydın Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü ve İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Lisansını tamamlamıştır.

Eğitim hayatına yön verdiği ve mesleki deneyimlerinin oluştuğu dönemlerde PYP eğitim modeliyle tanışmıştır. Çeşitli seminerlere katılarak Çocuk Gelişimi alanında yoluna ışık tutmuştur. Sonraki dönemlerde R. Emilia eğitim modelini benimseyen çocukların yaparak ve yaşayarak deneyimlemelerine alan tanıyan Emilia yı araştırmaya başlamıştır. Araştırmaları ve eğitimleri çocukların fen ve matematik alanında da ilerlemelerini sağlayan Gems programıyla devam etmiştir.  Öğretmenler için Beden Dili Eğitimi almıştır. İlkyardım sertifikasında alarak güvenlik konusunda deneyime sahiptir. Anaokulu yöneticiliği eğitimi almıştır.

Öğretmenlik alanında öğretmenlerin çocuklara rehber (eşlikçi) olması konusunda deneyimleri olmuştur. 2010 yılında mesleki hayatına Batı Yıldızı Anaokulun da başlamıştır. 2011 yılında Ataköy Anaokulunda öğretmen olarak başladığı eğitim yolculuğuna, son 4 yıldır eğitim koordinatörü olarak devam etmektedir.