Serap Ağalar

Uzm. Aile Danışmanı
SerapAgalar
Serap Ağalar - Uzm. Aile Danışmanı

1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Uzmanlığını İstanbul Üniversitesi Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Bölümü üzerine tamamlamıştır. Ayrıca Petad (450 Saat) Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Sertifikalı eğitimini almıştır.

2015 yılında CKSM’ de öncelikli olarak çocuklara dayalı ‘’Özgüven Atölyesi’’ kurup bunu Sulukule Sanat Akademisi, Bahçelievler Belediyesi, Fatih Belediyesi, 1001 Sanat İncirli ve Atakent’e taşımıştır. Özgüven atölyelerini drama ile destekleyip aynı zamanda birçok kişiyi yazdığı metinlerle sahneyle taşımıştır.

Çalışmalarında ailelerle ilerleyip birçok belediye ve kültür merkezlerinde ‘’Aile İçi Doğru İletişim’’, ‘’Çocukta Sağlıklı Özgüven’’, ‘’Farkındalık’’, ‘’Motivasyon’’ alanlarında seminerler vermeye devam etmektedir.

Özgüven ve drama üzerine de 1001 Sanat’taki etkinliklerine devam eden Serap Ağalar aynı zamanda ‘’Gülümse Hayata’’ isimli programın sunuculuğunu yapmış ve birçok ulusal kanalda Aile Danışmanlığı alanında konuk olmaya devam etmekte ve Pozitif Dergisi, Cadde Dergisi, Hürriyet, KOBİ Aktüel Dergisi’ne verdiği röportajlarla anne- çocuk ilişkisi, doğru evlilik ve eş seçimi ebeveyn tutumları, tükenmişlik sendromu ve sağlıklı özgüvenin öneminden bahsetmiştir.

Ailelerin ve çocukların izleyebileceği ‘’Mutlu Masal Defteri’’ isimli çocuk oyununu yazmış ve aynı zamanda yönetmiştir. Çocuklara sevgi konusunu aşılayan bu oyunla beraber çocuklara özgü rekabet, uyku düzeni ve doğru iletişimi aşılayan birçok çocuk müzikallerini de sahnelemiştir.