Yabancı Dil – İngilizce

Çocuklar için 0-6 yaş arası dönem yabancı dil öğrenme açısından oldukça önemlidir. Doğumdan itibaren 6 yaşına kadar çocuğun beynindeki algılama mekanizması çok aktiftir. Çocuklar duyduklarını adeta bir kasete kaydedercesine beynine kaydetmektedir. 6 Yaş sonrasında dil eğitimine başlayan çocukların erken yaşta başlayanlara oranla kelime dağarcıklarının daha kısıtlı olduğu ve cümle kurma yetilerinin erken yaşta öğrenenlere nazaran eksiklikler gösterdiği araştırmalarla kaydedilmiştir. Bu araştırmalar bir çocuğun ne kadar erken dil eğitimine başlarsa dil konusunda uzmanlaşmasının da daha kolay olduğunu göstermiştir.

Okulumuzda, haftanın her günü ingilizce eğitimi verilmektedir. Her yaş grubunun gelişim özellikleri dikkate alınarak yabancı dil programı hazırlanmıştır. Uygun eğitim materyalleri kullanılarak çocukların yabancı dili eğlenerek öğrenmelerini ve sevmelerini amaçlamıştır.

Aylık eğitim bültenlerimiz sizlere düzenli olarak sunulur. Böylelikle velilerimiz öğrencilerimizin neler öğrendiklerini takip edebilmektedirler.